Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Przemiany liberalnych społeczeństw została wyłączona

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie wiele bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest potęgą. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.