Tutunamayanlar Dizisi İsmini Değiştirdi!

Tutunamayanlar Dizisi İsmini Değiştirdi!

Trt ekranlarında yayınlanan absürd komedi dizisi Tutunamayanlar senaryoda ve çekim tekniklerinde değişikliklere gidiyor. Bu süreçte Tutunamayanlar dizisinin ismi de Tutunamayanlar Çevrimiçi olarak değiştirildi.

"Tutunamayanlar Çevrimiçi" Yeni Tekniklerle Çekilecek

Korona virüsü sebebiyle dizinin çekimlerine 3 hafta kadar önce ara verilmişti. Dizinin yeni bölümlerinin çekim teknikleri değiştiriledek, uzaktan kontroller ile çekilebilecek şekilde yeniden düzenlendi. Bu sırada ekranda yayınlanan bölümler ise dizinin stok bölümleriydi. Stok bölümler ise 14 Nisan Salı akşamı yayınlanan 13. bölüm ile tamamen tükendi.

Dizinin çekimlerinin yapıldığı 2 mekanda sterilizasyon çalışmaları yapıldı. Çekim teknik ekipleri birkaç gün arayla mekana gelip, internet üzerinden yönetilebilen kameralar ve diğer teknik ekipmanları yerleştirdi. Sanat ve kostümden sorumlu ekip tüm gerekli ihtiyaçları bir gün öncesinden mekana bıraktı.

Dizinin başrol oyuncusu mekana tek başına gelip gerekli hazırlıklarını yaptıktan sonra, yaka mikrofonunu takarak rolünü oynuyor. Kendisine teknik ekipler tarafından yöneltilen bilgilerle ışıkları ve diğer ekipmanları hazırlıyor. Dizinin yönetmenlerinden Murad Zaloğlu uzak bağlantı ile İstanbul'dan, Osman Nail Doğan ise Yozgat'tan internet üzerinden robot kameralar sayesinde çekimi yönetiyor.

Zafer Algöz, Asuman Dabak, Bora Akkaş gibi diğer dizinin sevilen isimlerinin evine, yapım şirketi tarafından kamera, ışıklandırma ve ses ekipmanları gönderildi. Oyuncular dizinin diğer sahnelerini evlerinde ya da sokaklarında çekip yollayacaklar.

Bu süreçte dizinin isminin de değiştirilmesi planlandı. Dizi artık internet aracılığıyla uzaktan çekildiği için dizinin adının da Tutunamayanlar Çevrimiçi olmasına karar verilmiş.

Bu kanalı izlemek isteyebilirsiniz.